Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Нафтові музеї Борислава

Борислав унікальне місто. Майже все у Бориславі пов’язано з нафтою або її видобутком, тому тут допитливий турист може знайти аж три музеї експозиція яких повністю або частково присвячена історії нафтового промислу в місті.

Музей-аптеку Яна Зега варто шукати в міському парку Борислава, це найновіший музей міста нафтовиків відкритий 30.01.2021р. та присвячений винахіднику гасової лампи та переробки нафти

Музей нафтової і газової промисловості України можна знайти за адресою: вулиця Карпатська Брама, 26. Музей належить НГВУ «Борислав нафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Унікальні експонати та діючі макети, а також промислові пам’ятки та об’єкти під відкритим небом. Серед них – металева, клепана телефонна опора, груповий привід видобутку нафти й газу та дерев’яний і металевий збірники нафти, усе з початку ХХ століття.

Будівля історико-краєзнавчого музею м. Борислава розташована на вулиці Тараса Шевченка, 75.

Спершу це був адміністративний будинок однієї із нафтових фірм Борислава, який було збудовано 1917 р. Тут представлена історико-краєзнавча експозиція, яка охоплює 2 поверхи будівлі. Із кінця 1939 р. до кінця червня 1941 р. тут розташовувалося колишнє управління НКВС, де наприкінці червня 1941 р. було замордовано 44 мешканця Борислава.